Muna tupes 27.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mind vaevab juba nädal aega tugev köha, kuid täna tundsin köhides, et tupest tuleb mingi muna laadne asi välja. Mis see olla võiks? Kas peaks arstile näitama?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Võimalik, et tegemist on prolapsiga ( vaagnaelundite allavaje) . Nii põis kui pärasool võivad võlvuda läbi tupeseina tuppe ja tõsisema allavaje korral ka tupest välja, seda eriti pingutusel ( näiteks köhides). Pöörduge naistearsti poole, et täpsustada, kas tegemist on prolapsiga.