Lindynette30 14.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Alustasin Lindynette30 pillidega, lisaks tarvitan aegajalt seoses allergilise nohuga ninaspreid Avamys. Avamyse infolehel on kirjas, et koos teiste hormopni sisaldavate ravimitega peab väga ettevaatlikult suhtuma. Kaks päeva tarvitasin nohurohtu ja mõlemal päeval oli kerge pruunikas määrimine. Kas need kaks on omavahel seotud või oli see lihtsalt kokkusattumus ja kas neid võib koos tarvitada?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Võite ninaspreid kasutada koos Lindynette 30-ga. Esimestel kasutuskuudel on tablettide ajal määrimised normaalsed. Koostoime on seotud eelkõige teiste hormoonpreparaatidega, mis sisaldavad kortikosteroide. Lindynette on kombineeritud naissuguhormoone sisaldav rasedusvastane preparaat.