Haav lahti 12.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Sünnitasin 15.09 lapse. Kahjuks pidi tegema lahklihalõike ja vaakumiga lapse välja tõmbama.
Siis õmmeldi mind kokku, aga 5 päeva pärast tuli see haav täiesti lahti. Selgus, et on vaja see operatsiooniga kinni õmmelda. Operatsioon toimus 4ndal oktoobril. Kõik oli hästi kuni ülevalt natukene haav läks irvakile, ehk siis nagu mina aru sain peamine kiht tuli natukene lahti. Küsimus seisnebki selles, et praegu on juba 12 november ja see peamine kiht ei ole ikka kinni kasvanud ise. Kas on võimalus, et see ei kasvagi kinni või peab uuesti operatsioonile minema?
Arst ütles, et arvatavasti ei tule lahti, aga kui mina sinna alla nö vaatan, ei ole see väga ilus vaatepilt. Kaua selline haav peaks üldse kinni kasvama?
Ja kui ta näiteks ei kasvagi kinni, kuidas peaks välja nägema vahekord? Kas see haav vahekorra ajal ei lähe veel rohkem lahti? Ei ole julgenud veel vahekorda astuda.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Operatsioonist on möödunud ligi 6nädalat ja selle aja jooksul peaks olema arm täielikult paranenud.Soovitan konsulteerida Teid opereerinud arstiga uuesti.