Pikk määrimine pillidega 12.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Alustasin peale mitme aastast pausi taas yasminellede võtmist. Esimene kuu oli täitsa sassis, teine ka. Pidevalt määris. Sama muster kordub juba neljas kuu. Päevad on kerged, peale nädalast pillide võtmist hakkab määrimine, küll punane ,küll pruun. Siit ka küsimus, võtan selle lehe lõpuni ja edasi ei võta? Pigem kaaluda midagi muud ,kas need ei sobi enam mulle, või võib olla muu probleem?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Ajas ei pruugi varasemalt sobinud pillid enam sobida ja soovitav on pille vahetada. Rasedusvastane toime on olemas, kuid tsüklikontroll puudub. Soovitav on tõsta östrogeeni doosi. Praegu võtate Yasminelle pile, milles östrogeeni on 20mcg. Soovitav on vahetada 30mcg-le (nt. Yarina). Kui paari kuuga pillide ajal määrimine ei lõppe, siis on soovitav proovida nt. Lindynette 30.