Sügelevad punnid tupepiirkonnas 23.01.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul tekkis mõned kuud tagasi vaginaalpiirkona ja ka tuharate vahele ning päraku kõrvale punakad punnid, mis sügelevad. Samuti on punased vistrikulaadsed suuremad kõvemast massist punnid istmikul, mis sügelevad samuti. Kratsimisega on mõnikord punnid ka justkui katki läinud, mis selle valusaks teeb, muidu punnid valusad ei ole. Olen proovinud erinevad kreeme, mida diagnoositud dermatomüosiidi kasutanud olen, aga miski pole aidanud. Proovinud erinevad aluspesusid ning ka maganud püksata, vältinud kitsaid riideid, määrinud kookosõliga ja teinud küüslaugukompressi, aga kõik tulemusteta. Veidi on ka kõhulahtisust kuigi toitun mitmekesiselt ning trenni teen samuti. Palavikku, peavalusid ja muud ei ole.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, soovitan uuesti minna nahaarstile, kes peaks võtma analüüse selleks, et täpsustada diagnoos. . Allergia see ei tundu olevat, kuna saan aru probleem kestnud pikemajaliselt ja antud kreemid oleksid igaljuhul aidanud. Võiks olla bakteriaalne infektsiooni? seentõbi??. Antud nahamuutus igal juhul on nahaarsti probleem. Jääb arusaamatuks kas kõik 6 kuud on nii olnud või vahepeal olukord leevenenud. Antud haiguse diagnoosimisel oluline anamnees ja proovid kolletest. Oluline on ka kaasuvate haiguste olemasolu nt diabeet. Sellest kõigest peaksite informeerima nahaarsti.

DRKadastik