Pidev urineerimine ja päevade ajal vereklimpid 17.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mind häirib menstruatsiooni veri on vereklimpidega ja seksi ajal on ka valus ning tuleb ebameeldivat lõhna.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Vererohkete menstruatsioonide põhjuseid on erinevaid: hormonaalsed, emakasisesed ( polüübid, müoomisõlmed), põletikud. Kui ultrahelis on tegemist normaalse emakaga ja mingeid kasvajaid ei ole, siis on eelkõige tegemist hormonaalse soodumusega paksemaks limaskestaks. Mida paksemaks kasvab tsükli jooksul emaka limaskest, seda vererohkem võib olla menstruatsioon. Kui teil lähimal ajal rasestumise soovi ei ole, siis on soovitav kasutada rasedusvastaseid tablette või paigaldada hormoonspiraal.
Vooluse ebameeldiv lõhn on seotud tupes mikrofloora tasakaalu häirega ehk bakteriaalse vaginoosiga. Peamine on piisav piimhappebakterite hulk tupes. Saate kasutada pesemiseks intiimpesuvahendit, mis sisaldab probiootikume ja tupe kaudu kasutada laktobatsillidega tupeküünlaid apteegi käsimüügist.