Tere! Mure tuppeseenega 23.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Küsimus siis selline olen 29 aastane naine ja kasvatan last . Mõned päevad tagasi tekkis tuppeseen kasutasin canesteni tuppe kaitset kapslit aga tundub et tegi hullemaks kuna on sutsu rohkem paistes ja tundsin et tuppe kõrval mõlemal pool munasari just kui valitakse.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tupeseen on mikrofloora tasakaalu häire, kus seen vohab . Raviks sobib Canesten küünal ja Klotrimasol kreem. Vahekorras ei soovita olla 5-7 päeva. Võite lisaks võtta Fluconazoli 150mg kapsli apteegi käsimüügist, kui te ei imeta ega ole rase. Pesemiseks sobib intiimgeel probiootikumidega. Toidus kasutage vähem rafineeritud suhkrut, nisujahutooteid ja rohkem naturaalselt hapendatud toiduaineid nagu hapupiim, jogurt, hapukapsas jms. Kui valud alakõhus pigem süvenevad, siis palun pöörduge naistearsti poole kontrolli.