Söögisoodalahus 13.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kui ma loputan oma tuppe söögisoodalahusega, siis, loputan ära ja pean veel veega tuppe loputama või teengi selle lahusega loputuse kõige viimasena ja veega enam ei tee?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Söögisoodalahusega tupeloputus on efektiivne laktobatsilloosi (tsütolüütilise vaginoosi) korral. Peale söögisoodalahusega loputust ei kasutata enam veega loputust. Kord päevas loputusest piisab ja seda siis vastavalt vajadusele.