Haav vagiinal 02.02.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mure on selles, et tuppe välimine häbememokk hakkas sügelema. Järgmisel päeval hommikul ärgates oli sealt kohas valus. Vaatasin ja seal aukudest kus siis karvad tulevad (ei oska nimetada kuidagi muud moodi) tuleb nagu "mäda" (nagu vistrikul) ja oli natukene paistes. Ei pööranud tähelepanu algul, mõtlesin et läheb üle kui ma ei süga ja puhastan tavalise veega.
Mõni päev hiljem tekkis sinna haav, selline nagu keegi oleks naha tükki välja lõikanud. Väga valulik ja kipitab.
Haav tahtis alati hakata paranema, aga jäi alati aluspükste külge ja wc käimiseks pidin alati läbi valu maha tõmbama.
Järgmisel päeval ehk täna hakkab see koht kuidagi paranema.
Küsimus selles, mis see on? Kas see võis tekkida sügamisest või stringide hõõrumisest? Varem seda pole olnud. Ja vahekorras pole olnud väga pikka aega.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere võimalik et see on ikkagi väike põletik ja võib olla algselt tekkinud hõõrdumisest ja siis lisandus põletik. Loomulikult peaks võtma analüüsi ja üldse vaatama millega võiks tegemust olla.Kirjelduse järgi raske midagi kindlat öelda.DRKadastik