Krambid 27.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Selline olukord, et tunnen alakõhus, ning eriti põies krambi valud. Kahtlustasin, et võibolla põiepõletik. Hetkese seisuga on menstruatsioonid hilinenud imbes 10 päeva. Ei tea mida teha, kas pean koheselt arstile minema või oskate enne mulle öelda mis selle põhjuseks on?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Vabandused hilinenud vastuse pärast. Menstruatsiooni hilinemise korral võib olla tegemist tsüklihäirega või rasedusega. Raseduse kahtlusel tuleb teha rasedustest. Valu põie piirkonnas võib olla põiepõeltiku tunnus. Sellistel juhul tuleb alati pöörduda perearsti poole, et teha uriini analüüsid ja vajadusel ravi.