Suguelundite kipitus 10.11.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, maadlen juba viimased paar aastat tupekuivuse ja tupeseenega. Pidev kipitustunne nagu oleks imepeenikesed haavad. Suguelu ei ela. Alguses proovisin läbi kõik apteekri poolt soovitatud ravimid, soodaloputused. Soomes kirjutati mingeid Metronidazoli sisaldavaid küünlaid, Eesti arst esialgu arvas, et östrogeeni puudus ja limanahad õhukesed, määras Wagifemi tablette tuppe, siiani panen 1-2x nädalas. Siis järgmisel korral ikka leidis, et seen ja sellest tekkinud mikrohaavad. Väliselt olen kasutanud Klotrimazoli ja praegu määrin Imazol Plusiga. Lihtsam on küsida, mida ma pole kasutanud. Viimased nädalad oli juba nagu tuimem, aga üks päev jälle lausa terav valu nagu imeväike lõikehaav oleks. Olen kodune ja naljakas, aga ma seostan ärrituse ägenemist diivaniga ja üldse istumisega, eriti lösutada ei saa, teeb hullemaks, sestap hüppan tihti püsti, liigun, toimeta, võimlen. Kehakaal langeb, aga kipitus jääb. :D Mida veel soovitate? Lugesin siit, et soovitasite kellelgi saata oma meilile isikukood, et saate digiloost vaadata. Võin ka vajadusel saata. Tänan

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 64-aastane

On selge, et tegemist on MUGS:
http://www.naistearst.ee/?pid=15&sid=1512
MENOPAUSAALNE UROGENITAALNE SÜNDROOM
Menopausaalne urogenitaalne sündroom (menopausal genitourinary syndrome) ei ole uus sündroom, vaid uus termin siiani kasutatud ja seisundi olemust piirava mõiste „tupeatroofia“ asemel (4).
Peamised menopausaalse urogenitaalse sündroomiga (MUGS) seotud kaebused on:
kuivus, põletus-ning ärritustunne vulval ja tupes;
sümptomid, mis on tingitud tupesekreedi puudumisest ja seotud ebamugavuse või valuga seksuaalelu ajal;
urotraktiga seotud kaebused, nagu sage urineerimistung, düsuuria, urotrakti korduvad põletikud.
...jätkub kodulehel
Vagifem on lihtne ja mugav kasutada, lisaks Vagisan kreem väliselt, käsimüügis Feminella tupekuulikesed, sügeluse vastu uus kreem PruriGyne, abi on ka apteegi libestitest.
Kaugnõustamine on võimalik, kaugnõustamise hind on 17€, kõik andmed kodulehel.
Broneerige aeg ja tulge vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7