Kas kõrge põletiku näitaja takistab rasedtumist ? 30.10.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere me elukaaslasega soovime väga saada last. Oleme proovinud mitu korda, aga seda tulutult ... Mul oli vaheoeal väga kõrge põletik ühe teatud haavandi tõttu kas sre võib olla takistus rasestumisel. On ka teine mure .. Eelmisel kuu keskel oli mul vaid üks päev menstruatsioon ja oli ka selline mis ainult natuke määris ja sellest ajast peale mul ei ole päevasi olnud. Olen teinud mitu rasedustesti aga näitab negatiivne haiglas olmes ütlesin et arst vaataks vereproovist oli ka see negatiivne. Olen mures et miööes võib olla probleem et ma ei rasestu . Eelnevast suhtest Kaks last.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Olete 30 aastane naine ja Teil on 2 last. Olete mitu korda proovinud rasestuda, aga pole õnnestunud. Ma ei näe muretsemiseks praegu mingit põhjust. Kuna rasedustest on negatiivne, on eeldatav menstruatsioon paari nädala pärast. Soovitan teha ovulatsiooni teste ajavahemikul 16 kuni 12 päeva enne eeldatava menstruatsiooni algust. Kirjeldatud haavand ei ole rasestumisel takistuseks. Juhul, kui järgnevatel kuudel esineb tsüklihäireid, pöördu konsultatsiooniks nastearsti poole.