Erütrotsüüdid raseduse ajal uriinis 03.09.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Selline mure, et olen 28+6 nädalat rase ja viisin täna hommikul uriinianalüüsi, mis näitas erütrotsüüdide arvuks 25. Aga tulemus peaks olema negatiivne. Teine skaala oli, et norm on 0-1, aga minul 6. Ämmaemand helistanud ei ole, seega eeldan, et see midagi tõsist ei ole? Paneb veidi ennast muidu muretsema küll.
Muidu viimaselajal voolus on veidi suurenenud, vett joon pigeb vähem ja alaselg annab tunda nendel päevadel,kui last liiga palju sülle võtan jne.
Muidu muid kaebusi ei ole.

Ette tänades,

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil ei ole sagenenud valulikku urineerimist, veresegust rohkenenud voolust, siis vähene erütrotsüütide leid uriinis ei ole ohtlik. Jooge palju vedelikku, võib kasutada apteegi käsimüügist Karpalacti kapsleid, mis sisaldavad jõhvikaekstrakti ja probiootikume. Uriini analüüsi on soovitav korrata 1-2 nädala pärast. Püüdke see hästi puhtalt teha hommikusest keskmisest osast ja et voolus ei satuks uriini.