Veider põie mure 22.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 32-aastane, rasedus pole olnud ja rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta. Suguelu elan kindla partneriga. Aastal 2019 veebruaris käisin diagnostilisel labaroskoopial viljatuse välja selgitamiseks. Diagnoos : ummistunud munajuhad ja operatsiooni käigus eemaldatati ka endometrioos koldeid.
Olen tihedalt põdenud ka põiepõletike ja ka tupeseen on tihe külaline paraku. Olin need asjad enda arvates juba kontrolli alla saanud, kuid nagu välk juuli keskpaigas hakkasin tundma põiepõletikku meenutavat tunnet alakõhus. Urineerides valus ei ole ja ei käi tihedamalt wc s ka. See tunne ei ole samas nii tugev kui on päris põiepõletikuga. Tunnen rohkem kõrvetust vasakul pool alakõhtu ja ka ureetra on selline pakitsev või õhetav. Käisin naistearstil 2 korda. Esimesel korral tehti suguhaiguste analüüsid, mis osutusid kõik negatiivseteks ja ka uh ei näidanud midagi. Kirjutati Sumamed 500.. Sain aru, et see ravib põiepõletikku.. Kuid abi sellest ei olnud. Hiljem igaksjuhuks suukaudset seene ravimit canifug.. Ja peale seda tuli tupeseen, mis on täiesti üllatav, et tupeseene ravi ajal tuli tupeseenele omane voolus, kuid kihelust ei olnud. Seda, et tegemist tupeseenega ütles mulle teine günekoloog. Tegin uuesti canifug ravi, seekord ainult kuulikestega.
Lisaks põieprobleemile kaeban kapikalt kestnud vasaku käe ja jala tuimuse, kerge valu ja nõgese moodi tundmuste üle... Ei tea, kas need võivad olla omavahel seotud... Kuna mul peale viimast tupe seene ravi algasid kohe päevad ja alles lõppevad, siis on hetkel raske öelda, kas voolus sai korda. See voolus tekkis hiljuti, mitte koos selle põie probleemiga.
Vabandan väga, kui jutt sai segane ja keeruline. Loodan, et oskate mulle kirjutatu põhjal midagigi öelda, sest olen väga mures :(
Uroloogi juurde saan alles 14.09. Esmane uriini analüüs põletikku ei näidanud ja külvi pole tehtud ega ka muid uuringuid nt vereanalüüsi.
Loodan, et on midagi kerget, kuid see on kestnud varsti juba 2 kuud...
Suur tänu..
Tervitades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kaebuste ja tehtud analüüside põhjal võib järeldada, et tegemist on kuseteede põletikuga. Soovitan kõigepealt teha uriini külvi ( seda tehakse hommikusest keskjoa uriinist) . Siis saab selgust, kas ja millise bakteriga on tegemist ja milline antibiootikum on ravimiseks tõhus. Vasaku käe ja jala tuimus pole kindlasti põieprobleemiga seotud. Tupeseen võib anda kipitavat ja ebamugavat tunnet, aga mitte alakõhuvalu. Kui peale menstruatsiooni lõppu on taas tupeseenele tüüpilised kaebused tagasi, siis soovitan kasutada käsimüügist Flugenil 600 tupekuule.
Heade soovidega,
Katrin Seidelberg