Ovulatsiooni ajal ebameeldiv voolus 15.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Viimaste aastate jooksul on ovulatsiooni ajal imelik voolus- veniv, vahest sültjas. Tundub nagu oleks happeline. Tekitab sügelust, tekkivad lõhed ja sisemised häbememokad läheks nagu natuke paiste. See kestab kuskil paar nädalat, umbes kahe kuu tagant, päris iga kuu ei ole. On soovitatud erinevaid apteegi kreeme aga miski pole otseselt aidanud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kirjeldatud kaebused on tüüpilised tupeseenele. Soovitan osta apteegist fluconazol kapsel ja võtta mensturatsiooni lõppedes või viimaste menstruatsiooni päevade jooksul 1 kapsel sisse ( fluconazol 150mg) ja nii teha 3 kuu jooksul. Kui raviefekt pole piisav või probleem jääb püsima, võtke fluconazoli 1 kapsel päevas 3 päeva.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg