Hpv ja pap test 03.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, küsiksin mida tähendab selline vastus? Vastus saadud 01.06.21
Materjal võetud emakakaelast. Proov on adekvaatne. Lameepiteeli kõikide kihtide rakud. Düsplastilised metaplastilised lameepiteeli rakud. Esinevad endotservikaalsete rakkude kogumikud. Kokiline mikrofloora. 22725004 ((HSIL) Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, high-grade)
Positiivne: tüüp 31;
Gardnerella-laadsed mikroobid

Olen ka rase 7 nädalat. Kas see on midagi ohtliku? Kas rasedus tuleb katkestada? Kolposkoopia aeg on 14.06.21

2020.Juuli kuu vastus oli, mul selline
Proov on adekvaatne. Lameepiteeli vahekihi ja pindmise kihi rakud. Esinevad nõrgalt düsplastilised lameepiteeli rakud. Lameepiteeli metaplaasia. Silinderepiteel patoloogiata. Kokiline mikrofloora. Neutrofiile mõõdukalt. M807722 (LSIL /madala astme lamerakuline intraepiteliaalne lesioon/)

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on HPV kandlus, mis on põhjustanud emakakaelal rakumuutusi. Rasedusega seoses võivad muutused süveneda ja peale sünnitust jälle taanduda. Rasedust kindlasti katkestama ei pea ja rasedusega seoses vähieelset seisundit ei ravita, vaid jälgitakse. Emakakaela düsplaasia ehk vähieelne seisund ei mõjuta enamikel juhtudel raseduse kulgu ega sünnitust. Kolposkoopias täpsustatakse muutuste raskusaste ja vastavalt sellele edasine jälgimise sagedus. Tavapäraselt jääb otsus ravi suhtes sünnitusjärgsesse perioodi.
PAP testi kirjelduse järgi on teil ka tupekeskkonna mikrofloora tasakaaluhäire ehk bakteriaalne vaginoos. Väga oluline on hoida mikrofloora tasakaalus ja soovitav on kasutada tupekaudseid probiootikumidega preparaate apteegi käsimüügist.