Sügelevad punnid nahal 30.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Meil on probleem sügelevate punnidega. kõik algas lapsest, tal tekkisid punnid, mis sügelesid ja läksid paiste. Pöördusime perearsti poole ja arst arvas, et tegemist allergiaga. Lapsel tekkisid punnid seljale, kõhule, kätele ja sõrmedel. Nüüd on läinud umbes paar nädalat mööda ja mõned punnid on tekkinud ka minul. Need punnid sügelevad ja lähevad paiste. Minul on tekkinud paar punni seljale ja kätele ( küünarnukil on punnid täitsa paistes). Kas oskate öelda millega tegu? Kas tegu võib olla kirpudega või üldse sügelised?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui peres mitmel inimesel samad nähud, samal ajal, siis on ka põhjus ühine. Kahtlustan mõne pisikese, verd imeva putuka pisteid, nt kirbud. Kas see oleks võimalik ? Sügelis on teistmoodi ja nahamädanik veelgi erinev.
Pidage nõu perearsti ja apteekriga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi