Verejooks tugeva alakõhu/selja valuga 12.09.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt pidid päevad algama...ja hakkasidki täpselt õige päeva hommikuga. Verehulk oli korraga päris suur. Paari tunnipärast algas näriv alakõhu valu mis varsti muutus aina tugevamaks, et pidin valuvaigisti järele haarama (400mg). Valu muutus järjest tugevamaks, olin 2 tundi kägaras/kükakil maas.Valu oli isegi alaseljas. Võtsin ühe pooliku valuvaigisti veel juurde.
11 ajal võtsin 400mg.paracetamoli
1 ajal veel pool juurde
2 ajaks oli valu koos verejooksuga ka täielikult peatunud.
Päevad kestavad mul 3 päeva aga suurema verehulgaga. Siis on 2-ks päevaks``kraan täiesti kinni`` ja siis hakkab määrima(4-5 päeva)
Kas need võisid ikka päevad olla või peaks kontrollis käima. Pole varem sellist tugevat valu esinenud ja verejooks kestis ainult pool päeva.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 40-aastane

Olete tubli, et tarvitasite valuvaigisteid, sest neil on ka põletivastane toime. Kindlasti broneerige koheselt aeg naistearstile ja tehke hommikusest uriinist rasedustest, korrake sel hommikul kui arsti juurde pöördute.
Lisaks tuleks välistada STLI sugulisel teel levivad infektsioonid, kui on olnud uus partner ja kaitsmata vahekord. Väga oluline on günekoloogiline ultraheliuuring.
Kas PAP sõeluuring 40-aastastele on teostatud? Kas HPV uuring on teostatud? Kas olete HPV vaktsineeritud?

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7