Hormoonanalüüside tulemus 19.05.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hormoonanalüüsid on võetud tsükli 6ndal päeval. Palun abi nende tõlgendamisel- kas kõik on normis? Kas peaks midagi ette võtma, vajalik ravi vms?
Kas vaginaalsete oovulite kasutamine (profülaktika eesmärgil) on vastunäidustatud kui on soov rasestuda (ovulatsiooni ajal)?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 27-aastane

Viljatu paarisuhte uuringute korral on esmalt võimalik teostada vähemalt 8 põletiku-analüüsi, nn STLI (sugulisel teel levivate infektsioonide) lai paneel.
*Viljatu paarisuhte korral oleks vajalik ravi koos partneriga kõikide patogeenide korral.
*Järgmiseks oleks vajalik partneri viljakuse uuringud meestearstil.
*Meespartneri hea viljakuse korral saaks teostada naispartnerile plaanilise diagnostilise laparoskoopia munajuhade läbitavuse kontrolliks, endometrioosi välistamiseks või kinnitamiseks, väikevaagna organite kontrolliks, liidete välistamiseks või kinnitamiseks jms.
*Edasi on võimalik ovulatsioonide stimulatsioon, kui eelnevad uuringud on korras.
Kui need protseduurid on tegemata, siis pole mitte mingisugust abi hormoonuuringutest, sest need muutuvad iga päev ja kui näiteks munajuhad on suletud, siis ei saabu rasedust. Hormoonid ongi reeglina noorel naisel normide piirides. Noorim patsient, kelle munajuhad olid sulgunud, oli 28-aastane ja sai suunatud IVFl-e.
Broneerige aeg vastuvõtule veebiregistratuur.ee kaudu, otsing Pirita Naistearstid.
Ise saate määrata ovulatsioone apteegi ovulatsioonitestidega või viljakusmonitoriga, tarvitada pulbreid Inofolic ja vitamiine N.A.I.N.E. ja M.E.E.S.
SynLab teeb ka eriuuringuid:
Last sooviva mehe pakett
Last sooviva naise nakkushaiguste pakett
Last sooviva naise pakett
Last sooviva naise suguhaiguste pakett
Kordan: ükski analüüs ei asenda anatoomia ja füsioloogia uuringuid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee