Soovin last aga põen ärevusja paanikahäiret. 13.04.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kuna aeg tiksub juba meil mehega mõlemal ja olen kohe 41 aaatane, siis sooviksime veel üht last. Kuna aga mu elu on teinud suure pöörde läbielamisi, siis olen pikalt juba kahe ad ravimiga. Üks on Argofan 150mg ja teine on pargiola 75mg. Oma psühhiaatri jutul olles on taböelnid, et antud ravimitega olla rase pole hea ja saaks vahetada muule ravimile ja ilma ravimita kindlasti veel olla ma ei tohiksbja võimalik, et pean mingi toetava annusega ka jääma kauaks. Minu hirm on aga selles, et kuidas see kõik mõjuks mu lapsele, kas ta sünnib tervena, mis saaks edasi. Ma ei kujuta ette, et kas suudaksin ikka tulla toime lapsega lõpuks. Ohh nii palju hirmu on sellega, aga beebi soov suur ja tahaks üht pesamuna. Ise arvan, et tuleb vist sew mõte maha matta. Mis näitab teie praktika, kas on selliseid rasedaid, kes ongi ravimitega ja kõik on korrasbja normaalne, sest ema tervis ka tähtis ja aeg on edasi arenenud meil ja ma lihtsalt muretsen üle. Olen juba suur muretseja. Palun andke nõu teie ja siis saan juba arutada edasi oma psühhiaatriga. Hetkel on ad ravi kestnud 4 aastat. Kõike kaunist teile.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
See on täiesti mõistetav, et olete hirmul oma raseduse ja tulevase lapse tervise pärast. Enamik naisi 40+ vanuses on mures ja ebakindlad, kui nad hakkavad planeerima rasedust. Kaasuvad haigused ja ravimite tarvitamine võivad suurendada riske lootele ja seetõttu on vajalik rasedust planeerides konsulteerida oma raviarstiga. Kõikide ravimite ja sealhulgasi ka antidepressantide kasutamisel raseduse ajal tuleb otsust tehes lähtuda sellest, et ravi ei kahjustaks loote arengut. Antidepressantide valik on väga lai. Ravimi valikul tuleb kaaluda riskid ja kasud ning selle valiku teeb teie raviarst. 100%-list kinnitust sellele, et ravim on lootele täiesti ohutu, ei saa anda ükski arst ( enamikel juhtudest puuduvad piisavad ravimuuringud), kuid on võimalik leida sobivatest ravi variantidest parim. Kui olete oma psühhiaatriga konsulteerinud, siis pöörduge ka günekoloogi vastuvõtule. Konsultatsioonid on vajalikud, sest nii on võimalik muret tekitavad probleemid läbi arutada ja ka kõikidest hirmudest võitu saada!