Vahelord peale biopsiat 23.11.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mulle tehti neljapäeval kolposkoopia ning selle käigus võeti ka biopsia. Vaatluse käigus arst ütles, et suureks muretsemiseks pole põhjust, kerged kolded olid. Arst ütles, et peale biopsiat ei tohiks olla vahekorras kuni on verd vooluses ja määrib ehk umbes paar päeva. Kui ma tema pandud marli õhtul ära võtsin, ei olnud mul peale seda kordagi verd tulnud. Nii et laupäeva hommikul olin vahekorras ning selle ajal märkasime verd. Katkestasime kohe. Kuid olen nüüd mures, kas tegin väga valesti, et üsna ruttu vahekorras olin? Ja kas võisin nüüd sellega endal midagi hullemaks teha? Vahekorras olemise põhjuseks oli see, et soovin saada last ja oli just ovulatsiooni aeg.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Loogiline,et muretsete oma tervise pärast,aga see laupäevahommikune vahekord ei teinud kindlasti midagi hullemaks.
Tegemist oli emakakaela mehhaanilise ärritusega ja tõenäoliselt lõppes see veritsus paari tunni möödudes.
Edu soovides,Maie Väli