Tere 24.05.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olime mehega vahekorras ja peale seda tundsime halba "kalalõhna". Voolus on mul suurenenud ja mees kurdab, et tal eesnaha juures punetab ja tekib valget eritist ning sügeleb.Kas võib olla probleem selles, et on tupeseen või midagi muud?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Tegemist on BV bakteriaalse vaginoosiga, mis reeglina ägeneb peale vahekorda (eriti uute partneritega).
Apteegi käsimüügist saab osta Lactacyd sensitive intiimpesugeeli, tupekuulikesed Ecocillin, suukaudsed tabletid Ecocillin.
Mehe kaebused viitavad seeninfektsioonile. Apteegi käsimüügist saab osta Klotrimasool kreemi, suukaudset kapslit flukonasool ja teile tupekuulikesi Canesten.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee