Valu munasarjades ja päevade puudumine 13.12.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Probleem on järgmine, jaanuaris määrati mul naistearsti poolt pillid, et reguleerida pikalt esinenud veritsust. Pille lubati võtta 6 kuud ning siis uuesti katsetada, kas menstruatsioon esineb taaskord pikalt või mitte. Pillid lõpetasin juuni alguses ning senini ei ole päevi üldse esinenud. Ainukene asi, mis tunda annab on valud munasarjades, mis häirivad igapäeva elu (torkiv valu, vahel tugevam - vahel õrnem).

Viimane kord käisin endokrinoloogil kontrollis, kes lausus et kõik on korras ja cushingit pole tagasi. Ent siiski kõik pole korras kui pole olnud menstruatsiooni 6 kuud ja kaasneb ka habeme tüüpi kasv lõual.

Postitan siia viimased vereproovi vastused.

Laboratoorsed uuringud

FSH 6.0
Menstruaaltsükli faas tsükkel puudub
LH 13.69
Menstruaaltsükli faas tsükkel puudub
Prolaktiin 157
Progesteroon 0.28
Menstruaaltsükli faas tsükkel puudub
Vaba androgeeni indeks 3.57
Testosteroon 2.41
Suguhormoone siduv globuliin 67.57
Östradiool 225.6
Menstruaaltsükli faas tsükkel puudub
IGF-1 169.6
Kaalium 4.5
Naatrium 141
ALAT 14
Kreatiniin 66
eGFR (CKD-EPI) 110
Kolesterool 5.8
HDL 1.02
LDL 4.51
Triglütseriidid 3.02
Kortisool 356.5
Glükoos 5.4
ACTH 5.8

Hemogramm 5-osalise leukogrammiga
WBC 4.2
RBC 4.79
Hb 125
Hct 37
MCV 78
MCH 26.1
MCHC 336
RDW-CV 14.4
RDW-SD 40.8
Plt 205
Eo% 3.5 1 - 6 %
Baso% 0.5
Mono% 5.7
Lymph% 40.9
Neut% 49.4
IG% 0.0
Eo 0.2
Baso 0.0
Mono 0.2
Lymph 1.7
Neut 2.1
IG 0.0
NRBC 0.0
NRBC% 0.0
HbA1c (IFCC) 35
HbA1c 5.4

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Teie analüüside vastuseid interpreteerides on munasarjade reserv piisavalt hea , kollaskehahormooni on vähe ja testosterooni pisut üle normi. Peale kontratseptiivumite tarvitamist on üpris sageli sekundaarne menstruatsioonipuudus kuni pool aastat . Mina soovitaks tsükli taastamiseks 3-4 kuud duphastoni 10 mg päevas ( esialgu 10 päeva menstruatsiooni esilekutsumiseks) jakui algab menstruatsioon,siis tsükli 16 - 25 päevani duphastoni 10 mg päevas. Karvakasv lõua piirkonnast peaks ka pikkamööda vähenema, aga ilmselt peaks selle probleemiga veel edaspisi günekoloogi poole pöörduma . Edu soovides, Maie Väli