Veritsus tupest 16.08.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Alustan algusest 2016.a lõpus tehti konisatsioon ning kõik läks hästi. HPV vaktsiin on samuti tehtud.Analüüsid on korras olnud. Viimase pap testi tegin märtsis ning oli korras. Aga aasta algusest saati on tekkinud väike veritsus peale vahekorda. Arst soovitas kasutada eccolini kapsleid,mis küll aitasid korraks. Lisaks on isegi seksuaalelu elamata tekinud mõned korrad peale wc käiku pühkides märganud paari vere n.ö piiska paberil. Viimastel nädalatel mitte kogu aeg.Partnereid pole vahetanud. Kasutan yazi alates märtsist. Päevad on regulaarsed.Septembri alguses on arsti aeg. Aastaid olen maadelnud tupeseenega ning hetkel on ka voolus suurenenud ja kipitus tupes. Kuid hirmutanud on vere piisad,mis on peale wc külastamist.
Loodan,et saate mu segasest jutust midagi aru ja oskade aidata,sest endal on täielik ahastus peal!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Peale emakakaela konisatsiooni on emakakaela limaskest õhuke , põhjustades puudutusveritsuse.Soodustavaks faktoriks võib siin olla ka ägenenud tupeseen .Kuna kasutate rasedusvastase vahendina YAZ -i,soodustab see pärmseente kinnitumist epiteelrakkudele ja vulviidi korral esinevad valulikud ,väikesed ja lineaarsed limaskesta haavandid.
See on üks sagadaseim kontaktvereerituse põhjustaja.
Kuni arsti juurde minekuks on veel aega,soovitan apteegi käsimüügist osta EcoVag tupekapsleid ja igal õhtul viia üks kapsel tuppe.
Edu soovides,Maie Väli