Menstruatsioon kestab 14 päeva 14.08.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kirjutan Teile oma murest. Maikuust saadik olen kimpus olnud ebaregulaarse tsükliga (vahel määrib ainult pruunikalt paar päeva, siis juunikuus jäi täiesti vahele ja juulis kestis samuti vaid paar päeva). Käisin 1. aug. ka günekoloogi juures oma murega. Ultrahelis avastati munasarjas väikene tsüst (1,5 cm) ja menstruatsiooni regulaarseks muutmiseks kirjutati välja ühekordne Duphastoni 10 tabletti. Tehti ka vereanalüüs hormoonide uurimiseks, mis oli korras. Günekoloogi vastuvõtt sattus mul juhuslikult menstruatsiooni esimesele päevale. Ta käskis mul kohe esimese tableti sisse võtta ja nii 10 päeva järjest, 2 korda päevas. Nii ma tegingi ja nüüd on mureks see, et vereeritus ei ole lõppenud ja täna on juba 14 päev. Vereeritus ei ole meeletult suur, kuid siiski püsiv. Veri on tumepunane, vahel ka pruunikas ja eritub vereklompe. Ühesõnaga üsna sarnane tavalisele menstruatsioonile. Võtsin viimase Duphastoni tableti paar päeva tagasi ja lootsin, et ka menstruatsioon lõpeb ehk seoses sellega, aga täna muutus vereeritus hoopis veidi suuremaks ja alakõhus on natuke surve tunnet, nagu tavaliselt tsükli esimestel päevadel. Hakkasin mõtlema, kas see kõik on seotud Duphastoniga? Lugesin et tavaliselt tuleb hakata võtma Duphastoni tsükli keskel, mitte alguses nagu mul arst käskis. Mul pole kunagi elus vereeritus kestnud kauem kui 6-7 päeva, aga täna on juba 14 päev ja lõppu pole näha. Kas peaksin võimalikult kiiresti uuesti naistearsti vastuvõtule pöörduma? Kardan, et pikaajaline vereeritus võib põhjustada kehvveresust vms. Kui kaks nädalat tagasi kontrollis käisin, siis günekoloog soovitas mul tulla uuesti kuu-kahe pärast, mitte ennem, et uurida kas munasarja tsüst on kadunud. Lisainfoks ütlen veel, et vanust on mul 35 aastat, ei ole mõnda aega suguelu elanud ja seega rasestusvastaseid vahendeid ei kasuta, sünnitanud ei ole ja samuti mitte aborti teinud.

Teie vastust ootama jäädes ja kõike head soovides,

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Teil on õigus, menstruaaltsükli häirete raviks ordineeritakse Tbl Duphastoni tõesti II faasis. Kollaskeha hormoonravi omapära on selles, et kui tabletid lõpetada, siis algab veritsus...tundub, et ka annused on madalad.
Vajate teisest nõustamist, tulge vastuvõtule, broneerige ise aeg veebiregistratuur.ee kaudu

Galina Litter naistearst.ee