Päevade edasi lükkamine 18.09.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kasutan aastaid juba EVRA plaastreid. Eilsest pidi hakkama plaastrivaba nädal. Kuna sõidan reisile, siis tahtsin päevi edasi lükata. Seega alustasin koheselt uute plaastridega.
Mure seiseb selles, et päevad hakkasid ikka. Kas on võimalus, et veritsus katkeb ühe/kahe päeva pärast, kuna uus plaaster peal?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Menstruatsiooni saab nii plaastri, pillide kui ka tuperõngaga edasi lükata, kui pillivaba pausi mitte teha, kuid on siiski võimalik, et tekib vähene veritsus sellel perioodil. Soovitan plaastreid nüüd nii kaua kasutada, kui olete reisil. Vähene veritsus/ määrimine võib olla kuni nädala jooksul, kuid see väheneb ja kaob plaastri mõjul. Kui reisilt tagasi tulete ja plaastri eemaldate, algab mõne päeva möödudes menstruatsioon.