menses 15.05.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on mure selline ,et viimased päevad olid mul 6 aprill. Nüüd mai kuus oleks pidanud algama päevad 4 mai . Tegin peale 4 mai-d kolm testi mis olid negatiivsed. Nüüd täna hakkas määrima ja kõht on punnis ees ja veidi valulik. Enne ei ole sellist asja olnud. Millest see võib tingitud olla ? Peale billide ära jätmist on tsükkel ja ebaregulaarne jälle. Kuidas selle paika saaks ? Mu günekoloog ütles ,et ma hakkaks võtma pregnacare tablette ,et OV rohkem esile tuleks. Kas oskate veel mingit nõu anda mida teha edaspidi ? Kuna ma pole varem rase olnud siis ei oska midagi mõelda ega teha see kõik minu jaoks väga uus. On plaanis ka muidugi enda günekoloogi juurde aega kinni panna aga sooviks ka teie arvamust !

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! See on üsna tavaline probleem,et peale pillide lõpetamist jääb menstruatsioon umbes pooleks aastaks ebaregulaarseks. Kõige parem on lihtsalt oodata,et m.tsükkel ise reguleerub .Pregnacare on kompleksne toidulisand ja seda võib võtta enne planeeritavat rasedust.
Edu soovides,Maie Väli