rasedus ja testid 21.04.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 8 nädalat rase ja minu vereanalüüsi vastused olid digiloos järgmised:

tsütoloogile uuring:
erotrotsüüdid -vähe
kokid-vähe
lameepiteel-palju
leukotsüüdid-palju
meta platil-vähe
silinderepiteel-vähe
diagnoos- normaalne rakk /cytologia normalis/ (M00120)
lokalisatsioon-emakakael+-kanal/portio-endocervix/tsütoloogia (T8X340)

Kas mul on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Rasedusega arvele minnes tehakse erinevaid analüüse. Lisaks vere ja uriini analüüsidele võetakse emakakaelast PAP analüüs ( tsütoloogia) ning selle kirjeldus on korras, s.t. on normaalsed rakud ja düsplaasiat ei ole. Seega pole muretsemiseks põhjust. Rasedaid testitakse ka klamüüdia suhtes ( PCR test emakakaelast) . Vereanalüüsidest tehakse kliinilise vere analüüs, veresuhkur, veregrupp / reesusfaktor ja antikehad ning testid suguhaigustele; HIV, B-hepatiit, süüfilis.