Tupeseen? 15.07.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas mul võib olla tupeseen? Nimelt on mul voolavus suurem, tupp sügeleb ning vahekorra aja on kergelt valulik.
Kui see on tupeseen, siis mida ma peaksin tegema, et sellest lahti saada?
Kas mu mees võib olla tupeseene kandja? Me oleme koos olnud 2.5 aastat ning vahekorras umbes 2 aastat. Umbes sellest ajast saadik on mul aegajalt jälle esinenud tupe sügelust ning suurt voolavust.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Tupeseeninfektsioon on kaasja elustiiliga tugevalt seonduv probleem, tuleb muuta elustiili.
Ägenemist soodustab niiske ja soe keskkond, seetõttu tuleks välisgenitaale ja lahkliha pesta apteegi intiimpesuvahenditega jahedama veega ja korralikult kuivatada, käsimüügis on Klotrimasool kreem, mida määrida 2x päevas kaebuste kadumiseni, suu kaudu on käsimüügis Ecocillin Oral.
Kui kaebused ei möödu, siis tuleks pereõel kontrollida veresuhkur ja hemoglobiin välistamaks suhkruhaigust ja kehvveresust. Naistearstil saab teostada uued DNA uuringud erinevatele candida tüvedele, siis on vajalik ravi ka partnerile.
Kui soovite aega uuringuteks, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, naasen tööle 25.07.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid