sügelus tupes 21.02.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul pidevalt sügeleb intiimpiirkonnas ja seda juba tegelikult aastaid, algas see probleem vaikselt 2011. aastal kui lõpetasin beebipillide tarbimise (võtsin neid üle 10 aasta) olen ka korduvalt käinud naistearstil, kus on võetud analüüse ja öeldud, et olen täiesti terve (viimati käisin arstil november 2015). Tsükkel on väga regulaarne. Arstid on soovitatud tagasi beebipillide peale minna, kuningakepi õli ja vagisani tupe niisutavat kreemi. Beebipille enam võtta ei taha, vagisan kreem aitab ajutiselt ja kunigakepiõli kapslid tundusid kunagi aitavat aga praegu ei ole leevendust toonud. Aja jooksul on muutunud vahekord täiesti võimatuks, sest seest ka sügeleb ja vahekord muudab olukorra kipitavaks/põletavaks. Ei oska enam kellegi poole pöörduda selle teemaga. Tupe kuivusest räägitakse seoses menopausiga, olen veel liiga noor selleks, ja sünnitanud ka ei ole, kas on üldse sellele olukorrale lahendust?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Olete 33 a naine ja suure tõenäosusega pole kaebused seotud tupekuivusega- selline olukord tekib seoses menopausiga. Kihelust intiimpiirkonnas põhjustab kõige sagedamini candida albicans e. pärmnseen, kuid põhjusi võib olla ka teisi, näiteks laktobatsilloos.
Antud juhul soovitan teha tupe bakterioskoopilist uuringut, mis aitab välja selgitada, mis tüüpi tupe mikrofloora häirega on tegemist ja kas esineb pärmiseent. Ravi sõltub põhjusest.