Valud. 23.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olen 19-aastane neiu.Seksuaalelu olen elanud ühe ja sama partneriga juba 5 aastat.Sama kaua olen kasutanud ka Harmoneti rasestumisvastaseid teblette.Viimase paari aasta jooksul on aga vahekorrad minu jaoks väga valulikuks muutunud.Tegelikult ei ole see enam üldse võimalik.Suvel käisin günekoloogi juures kontrollis ja rääkisin mure ära,tema vaatas mind läbi väitis,et mingi imeväike põletik on tupes ja kirjutas mingi kreemi.Kasutasin selle ära aga ei abi mingit.Selle arsti juurde ei tahakski enam tagasi minna.Niipalju veel,et menstruatsiooni ajal on ka mul tugevad valud alakõhus.Palun aidake mind.Kas peaksin äkki hoopis seksuoloogi poole pöörduma?Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud 19-aastane neiu!

Kahju, et olete kannatanud viimase paari aasta jooksul. Te alustasite pillide tarvitamist 14-aastaselt ja Harmoneti olete tarvitanud 5 aasta jooksul. See on pikk aeg ning võivad ilmneda kõrvalnähud: tupe kuivus ja sellest omakorda valulik vahekord (düspareuunia). Ka on pillide pikaaegsel tarvitamisel sagedasemad seeninfektsioonid.

Pillide tarvitamise ajal peaksid menstruatsioonivalud vähenema. Teil see nii ei ole. Vajate ka kõiki põletiku-uuringuid.

Vastus on traditsiooniline: pöörduge naistearstile oma probleemidele lahenduse leidmiseks.

Naistearst G.Litter