Üleminekuiga, menopaus 28.05.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 54.a. Viimane menstruatsioon oli 53.a. Varsti algasid kuuma ja külma hood, öösel kella 5 paiku olin higist läbimärg ja enam magada ei saanud. Hakksain tarvitama ACTIVELLET. Peale 10. päeva kadusid kuumahod ära, olen tablette võtnud 30. päeva ja selle ajal jookul on kaks korda mitu päeva veritsused olnud, selg valutab ,munasarjad valutavad, meeleolu on hästi nutune ja õige pisut on iiveldust. Kas peaksin vahetama preparaati?Kui jätan tablettide võtmise ära,kas tulevad kuumahood tagasi ja kas peale pausi võiks siis uuesti mõnda teist preparaati proovida.Millised oleksid teised preparaadid mida võiksin proovida ?Aitähh

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui te jätate ravi pooleli, siis kindlasti tulevad kaebused higistamise osas tagasi. Kui on meeleolu muutused, siis esialgu ikka soovitaks preparaati edasi võtta. Määrimist võib ka olla. Kui olete 2-3 kuud võtnud Activellet ja kõrvaltoimed jätkuvad, siis pöörduge günekoloogi poole, kes määrab teile muu retsepti ravimi. DrKadastik