Cerazette kõrvalmõjud? 10.01.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere taas,
17.detsembril pöördusin Teie poole murega seoses valuliku vahekorraga. Tolle probleemiga sain arstile 19.detsembril, mil selgus, et tollel poolel, kuhu lõid vahekorra ajal valud, oli/on 5cm-ne tsüst. Siis olin tarvitamas teist lehte Cerazette ja kuna menstruatsiooni eeldatavat aega ei teadnud, pandi uus aeg kontrolli jaanuari lõppu. Menstruatsioon algas 25.detsember, kestis 4 päeva ning peale seda määrib vahelduva eduga siiani. Valud vahekorra ajal õnneks taandusid, nüüd on vahepeal vaid ebamugavustunne alakõhus.

Nüüd on probleemiks rind. Nimelt üks rind on juba mitmendat päeva valus (valu kiirgab ka vahepeal kaenla alla) ning täna avastasin, et sealt "lekib" vahepeal natukene. Pigistades tuleb sellist kollakat kleepuvat vedelikku, milles on (minu meelest) näha ka oranžikamad/roosakamad kohad, kui pühkida paberile. Ma ei saa aru, kas need oranžikamad/roosakamad kohad on veri või ei. Imetamise lõpetasin juuli lõpus.
Kas see (lisaks ta tsüst ja pidev määrimine) võivad olla Cerazette kõrvalmõjud, mille kadumist peaksin ootama poole aasta jooksul peale esimese lehega alustamist? Või tundub, et need pillid siiski ei sobi?

Kombineeritud pille kasutada ei tohi (suitsetamine+hepatogestoos). Lisaks põen reumatoidartriiti, mida ravitakse Trexani (4 tbl 1x nädalas) ja Folverlaniga (1 tbl 1x nädalas).

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 27-aastane.
Kas pöördusite küsimusega kliinik.ee-s?
Kas tarvitate antibeebipille Cerazette pidevalt ilma vahedeta ja ka praegu?
Kui tarvitate Cerazette, siis on õige skeem 28+28+28...pidevalt. Seda tuleb IGALE arstile esmasena öelda.
Kuna kõik antibeebipillid on hormoonravimid ja ka rinnanäärmed on hormoonsõltuvad, siis on see üsna tavapärane, et esimestel kuudel annavad rinnanäärmed tunda. Kui kaebus süveneb ja häirib elukvaliteeti, siis peaksite aja broneerima uue pillilehe algul, sest rinnanäärmeid kontrollitakse m ts 5.-15. päevani, kombineeritud pillide tarvitajatel 7-pillivabal päeval, võimalikult pikemal vaheajal enne uue tabletilehe alustamist. Cerazettega erilist vahet pole. Broneerige aeg online teel, meili glitter@naistearst.ee teel või telefoni 6014331 teel. Vajalik isikukood ja uue pillilehe alustamise kuupäev.
Kindlasti ei ole tegemist rinnavähiga, suitsetamisest tuleks loobuda, apteegi käsimüügist saab osta Agnucaston tilgad.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt