Pillid ja rasestumine 19.06.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kuna tsükkel muutus viimasel ajal ebakorrapäraskes ja on alati olnud vererohke, siis arsti soovitusel kasutan märtsist Zoely pille 2,5mg/1,5mg.
Minu küsimus, et kas antud pillid kaitsevad 100% rasestumist? Võtan väga täpselt, ka kellaajast püüan kinni pidada.
Milllal on kõige suurem oht rasestuda (2 nädalat mens algusest?)?
Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Muretsemiseks ei ole põhjust. Zoely on rasestumisvastane preparaat ja mingeid "ohtlikke" päevi selle tarvitamise ajal ei ole.Edu soovides,Maie Väli