Pillidest loobumine, survetunne kõhus ja kiire pulss. 28.11.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen umbes 6 a. rasestumisvastaseid tablette võtnud ja nüüd loobusin nendest. Esimesed paar nädalat oli enesetunne täiesti normaalne, kuid siis tekkis alakõhtu selline survetunne, mis on kestnud nüüd järjest 7 päeva. Ise arvan, et munasarjad muutusid aktiivseks ja võib olla on munasarajatsüst tekkinud (12 a. tagasi oli ka), kontrolli saan minna alles 12.detsembril. Kõige tähtsam küsimus on mul aga selline. Kaks-kolm päeva on mu pulss olnud pidevalt kõrge, päevasel ajal 112-95. Vererõhk jälle madalapoolne. Esimesel õhtul isegi olid kerged torkivad valud parema rinna all ribide vahel, mõni üksik kord praegugi. Ei tea, milles asi on? Kas see võib olla seotud pillide ärajätmisega?? Muidu ise olen selline sportlik ja hakkaja olnud, ülekaalu ka pole, kuid nüüd on pea uimane ja väsinud tunne. Mida Teie arvate ja soovitate? Tänan väga!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Sagei kui pillid ära jätta siis võibki munasarja töö aktiveeruda ja sellest need kaebued. Võimalik et pisut ka muretsete aja p ulss tõuseb. Kuna munasarjad hakkavad tööle aktiivsemalt, siis ka rassestumise võimalus on suurem, Günekoloogi juurde minge ikka kui aeg kätte jõuab.
DR Kadastik