Urea-mükoplasma 20.02.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin hiljuti naistearsti juures kontrollis, kuna on soov saada teist last, ning tahtsin veenduda, et olen terve. Mingeid kaebusi või muid ilmselgeid märke organismi mitte korras olekust endal ega mehel ei täheldanud. Arst tegi analüüsid ning selgus, et mul on urea-mükoplasma bakter ning määras mulle ja mehele 10 päevase ravikuuri antibiootikume Doxylan 1 tablet 2x päevas. Lugesin läbi ka tablettidega kaasas oleva infolehe ning seal olevad kõrvalnähud tegid mind ja eriti meest murelikuks ning panid kahtlema antibiootikumide vajalikkuses. Kuna tõesti sooviksin lähikuudel rasestuda, tekkis küsimus, et kui pikalt peaks organism antibiootikumide kuurist nö puhkama, enne kui võiks rasedaks jääda? Millise aja pärast olen nende mõjust puhastunud?
Ning kuidas Teie arvate (muidugi Te ei tea mu analüüsi täpseid näitajaid-ma isegi ei tea- aga võibolla mingi üldisema kogemuse põhjal) kas antibiootikumide kasutamine nö kaalub üle võimalike kõrvalnähtude tekke ja kui reaalne see on, et need nähud üldse tekivad? Rõhutan veelkord, et erilisi kaebusi ma endal ei täheldanud.
Kas peaksin pärast antibiootikumide kuuri lõpetamist minema uuesti kontrolli? Ning millise aja pärast?
Ette tänades,
L.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ureaplasma võib olla naistel normaalses mikroflooras. Teatud olukorras võib see ka harva infektsiooni põhjustada(rohkem põiehäireid). Harva võib põhjustada sünnitusjärgseid probleeme. Kui kaebusi pole, siis reeglina ravi ei määrata. Kui te olete alustanud kuuriga, siis tehke see ravi ära ja rasetsuda võite ju järgmise tsükli ajal. Ravi ajal ei tohi rasedaks jääda. Pikka aega ravikuurist puhkama ei pea, piisanb ühest nädalast. . Järelkontrolli ei ole vaja teha. Dr Kadastik