tabletid ja rasedus 12.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen aru saanud, et rasestumisvastaste tablettide võtmise ajal on siiski minimaalne võimalus rasestuda. Kui ma võtan tablette, siis kahtlus, et ma olen rase, tekiks mul alles menstruatsiooni ärajäämise puhul. Kui ma nüüd peaksin rasestuma tsükli keskel ja seejärel veel kaks nädalat tablette söön, mis saab lootest?

murelik.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kallis murelik neiu! Kaasaegsed rasestumisvastased tabletid on üks efektiivsemaid rasestumisvastaseid vahendeid.Võimalik rasestumise risk võib tekkida siis,kui Te hilinesite tableti võtmisega rohkem kui 12 tundi ja (või) kui Te unustasite võtta rohkem kui ühe tableti tsükli jooksul.Ka siis,kui Te oksendasite 3-4 tundi peale tableti võtmist pole ravim täielikult imenduda jõudnud ja see on võrdne tableti vahelejätmisega.Jätkake tableti võtmist,kuid kasutage lisakaitsevahendeid seitse päeva peale tableti vahelejäämist.