Operatsiooni järgne aeg 07.04.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 46.a. Mul oli veebruari lõpus onkos raske operatsioon.Oli emakakaela I a staadiumi vähk.Eemaldati emakas, munasarjad koos juhadega ja väikese vaagna lünfisõlmed.Tallinna haiglas eemaldati 8 päeval drenaaz (koht kust jooksis lünfivedelik-haavavedelik).10.dal päeval sain haiglast koju.Kodus tuli sellest drenaazi august veel 5 päeva vedelikku, siis jäi järele.Kuid tekkis pooleteist nädala pärast põletik ja hakkas seda vedelikku (helekollakas) tupe kaudu tulema.Läksin Pärnu haiglasse kus diagnoositi raske põletik.Sain haiglas olles 10 päeva 4 doosi päevas antibiootikume ja peale seda kodus võtmiseks ka 10 päeva 2 tabletti päevas teist sorti antibiootikumi.Kahjuks sain vist gripi viiruse ka sest kodus olles olin väga nõrk või oli see lihtsalt haiglate ja põletiku järelmõju.Muret teeb aga see, et seda vedelikku tuleb ikka endiselt tupe kaudu.Kas see on normaalne et nii pikalt.Pärnu haigla raviarst küll ütles et on hea kui välja tuleb kõik ja et tema ühel patsiendil oli tulnud seda kuni aasta aega.Millest teda nii palju tuleb ja kas tõesti võib nii kaua minna? Ega mul ometi miskit valesti pole. (Tallinna haiglas kui drenaazitoru oli sees ja tuli ka suht palju seda vedelikku, siis arst ütles et mul olid tihedad lünfid olnud, et sellepärast)
Annika

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Annika!

Suure tõenäosusega on teostatud radikaalne operatsioon emaka totaalne eksstirpatsioon koos emaka kaelaga, emaka manustega ehk munajuhade ja munasarjadega ning vaagna lümfisõlmedega. Kas ehk Wertheimi operatsioon?
Kahjuks te ei kirjuta, kas avatud lõikusega - kõhulõike kaudu või tupe kaudu. Kaasajal on võimalikud mitmed operatsiooni taktikad.
Hoidke operatsiooni protokolli koopia alles ja patoloogilis-histoloogiliste vastused alles ja tehke koopiad arstidele, kuhu pöördute.
Kui emaka kael on eemaldatud, siis tupe tagumisse võlvi jäetaksegi nn. väike ava otse kõhuõõnde, kust saaks kõhuõõne vedelik väljuda. See on tavaline peale sellist tüüpi operatsioone, nii, nagu ka teie raviarst ütles.
Risk on alati põletikku saada, sest operatsioon on suur trauma kogu organismile.
Esialgu tuleb hoiduda suguelust, raskuste tõstmisest, füüsilistest pingutustest jne. Hiljem hakake tavaellu tagasi pöörduma, lihtsamad tööd, meeldivad tegemised jpm. Suvel võite juba ujuda jne.
Kirurgia eesmärk on elukvaliteeti parandada. Nii mõelgegi, nüüd olete tervem, kui enne lõikust.
Tarvitage piisavalt vedelikku, et ei tekiks palavikku. Tarvitage toiduks eesti biojogurteid ja happepiima tooteid, et säästa soolte mikrofloorat rohketest ravimitest.
Ärge liigselt muretsege. Koguge informatsiooni oma haiguse kohta, et saaksite teha õigemaid otsuseid. vt. www.kasvaja.net
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt, 21.43
http://www.apollo.ee/product.php/0761893

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Emakakaelavähk

Tere

Olen 32aastane, 1 sünnitus 2002. 2007 dets PAPII. Olin suitsetaja 10 aastat, nüüdseks maha jäetud. Ülekaal ca 20 kg.

2 nädalat tagasi oli konisatsioon. Konisatsiooni põhjuseks ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud S.! Diagnoos on tõsine, tegemist oli emaka kaela vähiga, mis avastatud algjärgus. Edasi tuleb käsitleda juhtumit täpselt ravijuhendite järgi.
Kuna olete väga noor, siis tuleb tegutseda ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi