Rasestumisvastased vahendid peale aborti. 25.01.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas peale aborti võib hakata koheselt kasutama rasestumisvastaseid tablette või tuleb ära oodata esimene normaalse vereeritusega menstruatsioon? Seni ainult määrinud, abort teostatud 09.01.2009. Kontrollis käidud kõik näidud norm.
Olen kasutanud 6a Novynette-i, millega kaasnesid pea valud, rindade valulikkus, tupe kuivus, libiido langus, väsimus- mistõttu katkestasin vahepeal nende tarvitamise. Kas antud preparaadi asemel oleks soovitada nende kaebuste vältimiseks mõne teise koostisega preparaati, mida proovida või käivad kõikvõimalikud kaasnähud paratamatult kaasas?

Ootan Teie vastust, ette tänudega C

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Küsimus on niipalju hiljaks jäänud,et ilmselt algabki varsti abordijärgne menstruatsioon.Kui Novynette andis nii palju kõrvaltoimeid,siis peaks küll preparaati vahetama.Mina soovitaksin Yarinat.Rääkige sellest oma günekoloogile.Edu soovides,Maie Väli