herpese analüüsi tõlgendamine 02.11.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

vabandan, et küsimuse teile esitan, kuid Dr. Põder praegu küsimustele ei vasta ning oma günekoloogi vastuvõtule on aeg alles jaanuaris, kuid analüüsi vastused sain juba kätte, kahjuks referentsväärtusteta. Mida tähendavad allärgnevad tulemused:

HSV2 IgG 87
HSV2 IgM 13

Tänan teid!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. IgM näitavad värskeid antikehi, see tähendab et olete küllalt hiljuti põdenud herpest. Samas on teil ka juba hakanud tekkima vanad antikehad, mis näitavad, et nakkus ei ole ka väga värske. Reeglina hakkavad värsked antikehad muutuma vanadeks umbes kuu aja möödudes. Nr tähendab konsentratsiooni, mis viitab teie puhul värskete AK taandumist.