tuppeseen? 15.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. (pikk,kuid põhjaliku ülevaatega jutt)
Olen 17 aastane neiu. Nimelt on mul suur topelt mure.
Kuskil 3 päeva tagasi hakkas mul suguelund sügelema.Tasapisi läheb vaid hullemaks.Eile õhtul läksid ka (häbememokad) suguelundi seesmine piirkond paiste. Täna kooli jalutades tundsin pidevat voolust,peale urineerimist suguelund sügeleb jubedalt ja pühkida on valus ja on ka puutudes valulik.Täna pole ka valgevoolus tavaline vaid rohkem nagu tükkis.
-Ma ei kasuta mingeid pille.
-Päevad lõppesid 4 päeva tagasi.
-Päevade ajal kasutan tampoone.
-Vahekorras pole 2 kuud olnud,sest poiss on välismaal.
-aasta tagasi oli esimene vahekord oma poisiga.Kes on mul ka siiani ainuke.
-kasutame ainult kondoome.(tavaliselt Extra Safei)

Poiss pole midagi kurtnud..asi on ikka minus ja mingis pakteris!?
Mul on siiani kõik korras olnud.Mens.tsükkel pole siiani mul kindlaks kujunenud,kuid muid probleeme pole kunagi muidu olnud.

Paneksin aja günekoloogi juurde,aga järjekorrad on pikad.
Ja mis kõige hullem-nädalapärast sõidan ma välismaale oma poisile külla.
poiss on teadlik mu probleemist,kuid siiski ei tahaks ma end seal ebamugavalt tunda ja veel vähem ei taha ma teda kuidagi suguliselteel nakatada.

Mida saaksin antud olukorras teha?
olen kuulnud midagi Klotrimazol salvist ja lactacyg pesugeelist kas need võiksid olla mulle abiks?
või mida ma saaks praegu kohe selle alandamiseks teha?
Mis võiks olla sellise reaktsiooni põhjustajaks ja põhjuseks?
kas see võib tõesti olla tuppeseen? :(
Kas seks on sellisel puhul välistatud ?
On see nakkav?

Viimasd koolipäevad kestavad mul hommikust õhtuni ja viimased päevad on olnud sellpärast ka väga pingelised ja stressi rohked.
(Muidu ma ei suitseta,kuid närvide rahustamiseks olen tõmmanud paar päeva,paar suitsu.(ega see ei ole põhjustajaks?))
Kindlasti tagasi tulles panen aja ka günekoloogile.

Loodan saada teilt praegu head nõu ja abi kuidas ennast nädalaga korda ravida.

Parimat soovides,

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Neiu!
Suure tõenäosusega on tegemist tupeseene ägenemisega peale vahekorda.
Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel, mida kasutage koos partneriga 2x ööpäevas
-ostke apteegi käsimüügist Klotrimasool kreem, mida kasutage koos partneriga 2x ööpäevas kuni kaebuste kadumiseni, soovitav enne ja ka peale vahekorda
-ärge suitsetage
-hoiduge stressist
-kasutage vajadusel libestusgeele enne vahekorda
-ärge kandke ägenemise ajal stringe ja kitsaid (teksa)pükse
-ärge kasutage ägenemise ajal tupetampoone
-pesukaitseid kasutage vaid menstruatsiooni ajal
-hoiduge soovimatust rasedusest ja suguhaigustest
-tarvitage toiduks eesti biojogurteid
-broneerige aeg noorte nõustamiskabinetti www.amor.ee
G.Litter. naistearst.ee, hetkel Tartust