emkas vasakule poole viltu 05.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
Olen 22 aastane neiu ja mul on mure, nimelt käisin augustis naistearsti juures vastuvõtul. Seal läbivaatusel selgus et mul on emakas viltu vasakule poole. Arst oli väga imestunud, et kuidas saab see olla võimalik ja mind huvitab kas see võiks segada mind kui ma tahan rasestuda? Kuipalju see võib mõjutada minu võimalust rasestuda?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui emakas hoidub küljele või taha siis see on naise omapära. Enamuses hoidub emakas pisut ette ja on keskel. Küljele võib hoiduda emakas ka sel juhul kui on munasarja suur kasvaja ja nihutab seda küljele. Kui kõik on korras ja emakas hoidub ühele poole, siis muretsemiseks pole põhjust. Sellest ei olene midagi. Dr kadastik