Valu paremal ülakõhus 01.02.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24. aastane naine ja olen nüüdseks juba aasta aega võtnud Femina-35 beebipille. Kõik senimaani korras olnud, pool aastat tagasi käisin ka kontrollis ja mingeid probleeme pole olnud. Hetkel vaevab mind aga juba mitmendat päeva selline näriv valu paremal pool roiete alla. Valu pole küll selline , et tahaks valuvaigisteid võtta kuid häiriv. Kohati seda isegi ei tunne, aga samas kui roiete alt katsuda on hell ning ikkagi tuntav/aimatav. Küsimus ja mure ongi nüüd selles, et lugesin pillide infolehe pealt, et kui on ülakõhu valud, peab pillide tarvitamise lõpetama.
Kas olen siis sunnitud seda nüüd päeva pealt tegema (kaks nädalalt on sellelt lehelt veel pille võtta) või peaksin ikkagi selle lehe lõpuni võtma ja siis pausi tegema? Kas pillid ja see valutunne üldse võivad seotud olla ja kui ohtliku hullu olukorraga tegemist üldse olla võib??? Muidu muid kaebusi pole, kõht käib korralikult läbi, iivaldust pole, söögiisu on normaalne. Mure on aga suur!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kirjelduse järgi võiks olla tegemist sapi- ja maksapiirkonna valudega.
Arutlete õigesti, et:"... lugesin pillide infolehe pealt, et kui on ülakõhu valud, peab pillide tarvitamise lõpetama."
Soovitused:
*Lõpetage antibeebipillide leht ära ja tehke paus.
*Kasutage soovimatust rasedusest hoidumiseks kondoomi.
*Lugege dieetide kohta sapi- ja maksavaevuste korral: vältida tuleks rasvaseid-, praetud-, suitsutatud toite, konserve, külmi toite (jäätis jm.) jt.
Tarvitage rohkelt vedelikke.
*Ostke apteegist sapi- ja maksateed, ning jooge neid õpetuse järgi.
*Antibeebipillide ja muu kombineeritud hormonaalse kontratseptsiooni kasutajad ei tohiks suitsetada.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt