ureaplasma? 04.12.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 20 aastane neiu ja ma olen juba kaks aastat vaevelnud sellise haiguse käes nagu ureaplasma pravum. Mu naistearst on mulle kirjutanud juba 5 korda erinevaid antibiootikumi kuure, kuid tundub et kasutult. Haigus on kulgenud hüppeliselt. Vahepeal (suvel) polnud mingeid probleeme peale vooluse, samas mõnikord on lisaks voolusele, sügelusele, põiepõletikele ka vahekord valulik olnud. Tegime koos partneriga viimati koos jälle ühe kuuri läbi. Arst ütles mulle, et ma ei läheks tagasi kontrollteste tegema, kui mul just mingeid kaebusi ei ole. Tegime siis kuuri ära ilusasti, kuid pärast seda oli ikkagi vahekord selline kipitav, nagu oleks tupp paistes jne. Nüüd päev hiljem tunnen et tulevad jälle põiepõletiku sümptomid tagasi.

Oleme partneriga juba väga mures. Mitte miski ei aita, aga nii see jääda ka ei saa. Mõtlesime isegi juba et äkki me ei sobigi kokku, et tema sperma ei sobi minule. Oskaksite te öelda, kas need sümptomid (voolus, valulikkus, põiepõletikud) võiksid olla mõne muu asja tunnuseks, peale ureaplasma. Testid näitasid küll, et muu on korras. Või mis aitaks veel ureaplasma puhul, kui antibiootikumid ei mõju!?

Ette tänades, mures neiu ja noormees

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

TERE. Umbes 60% naistest võib esineda ureaplasma urealyticumi kandlus. Soovitatakse teha ravikuur, maksimaalslet 2, kui on kaebused. Põhiliselt on põiekaebused. Voolus ei ole seotud selle tekitajaga. Ureaplasma parvum reeglina ei anna kaebusi ja võib olla naise mikroflooras. Kui teil on põhikaebused voolusele ja valulikkesele. siis arvaksin,et tegemist on tupe mikrofloora muutusega, sageli on ka tupeseen. Kõigepealt peaksite üle vaatama oma intiimpesu vedeliku(apteegist osta), mitte tavadussigeelid. Tuppe ei tohi seest pesta. Iga päev ei tohks kanda pesukaitsmeid ja otsima sobilikud sidemed tsükli ajaks.(osad võivad tekitada teile allergiat) Tupetampoonidest võiksite mõneks ajaks loobuda. Apteegist ostke mikrofloora parandamiseks Floragyn küünlad üheks kuuriks või Femigeeli. Põiekaebuste(sage urineerimine, valulik) korral minge uroloogile, kui tupes on mikrofloora muutus, mis see võib anda ka kipitust kusiti piirkonnas. Lõpuks võiks ka mees käia meestearstil ja tuleks temal võtta infektsioonidele analüüsid. Võib olla, et temal külvatakse midagi välja , mida teie analüüsidest ei saadud kätte. Ravi tuleks siis määrata vastavalt sellele.DR Kadastik