valged täpid 23.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Umbes nädal tagasi tekkisid valged täpid häbememokkadele. Mõni suurem täpp on ka valus. Seda on ka varem olnud aga ma ei mäleta täpselt millal (võib-olla aastaid tagasi?), siis kadusid nad mingi aja möödudes ära. Igaksjuhuks mainin ka seda, et umbes kuu tagasi alustasin suguelu (kasutasime kondoomi!)

Ja alates esimesest menstruatsioonist on mul olnud selline kollakas voolus. On see ikka normaalne?
Naistearsti juures pole kunagi käinud.

M. (20)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Neid täppe ja tupevoolust peaks nägema. Teie kirjelduse järgi on raske õelda, millega tegemist on. Seega soovitaksd pöörduda günekoloogi poole. DR Kadastik