PAP vastus 26.04.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 40 a.PAP analüüsi vastuseks sain terve pika jutu(mitte tavapärase I II).Silinderepiteeli degeneratiivsed muutused.Lameepiteeli pindmise ja keskmise kihi rakud.Vähe leukotsüüte,palju kokke,Clue rakke.NILM.Palun seletage mulle see jutt lahti.Kas on vaja täiendavat uuringut?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere
Teie emakakaela analüüs on korras. Clue rakud näitavad, et emakakaelal (tupes) on anaeroobseid mikroobe rohkem. Kui Teil ei esine halvalõhnalist voolust, siis ravi tegema ei pea. NILM (negative for intraepithelial lesion or malignancy) tähendab, et emakakaelal ei ole muutunud (düsplastilisi või pahaloomulisi) rakke.
Ilusat kevadet soovides Aire Sekavin