analüüsid 20.03.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

2 faas
FSH - 3,37 U/l
hCG -1,55 U/L
LH -1,63 U/L
PROl - 97,9 mU/L
TESTO - 1,05 nmol/L
ESTR -233 pmol/L
kas analüüsid on normis või mitte?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Tsükli teises faasis analüüside normi vastused on
FSH 1.2-9.0 IU/L
hCG < 5.3 IU/L (mitterasedad naised)
LH < 14.7 IU/L
PROl 104-848 mU/L
TESTO 0.7-3.47 nmol/L (fertiilne iga)
ESTR 101-905 pmol/L
Lihtsalt analüüsidena võttes on Teie analüüsid korras. Prolaktiini vähene langus ühekordses analüüsis ei oma alati kliinilist tähendust.
Hormoonanalüüse võetakse tavaliselt mingil kindlal näidustusel (lastetus, menstruaaltsükli häire jne). Analüüse tuleb vaadata kompleksselt kaebuste ja kliinilise leiuga. Usun, et Teie oma arst oskab Teile anda kõige ammendavama vastuse.
Edu Teile soovides Aire Sekavin