kõhuvalu 26.02.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minul on selline mure, et viimasel ajal seksuaalvahekorra ajal hakkavad valud alakõhus(kerged krambid vms), mis kestavad mõne tunni ning seejärel vaibuvad. Käisin ka naistearsti juures ja tema sõnul on kõik korras. Ise olen 22 a neiu. Mida teha?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kõige sagedamini põhjustab suguühte valulikkust välissuguelundite või tupe põletik. Valulikkust võib põhjustada ka emakakaela ja seesmiste suguelundite põletik . Soovitav on seega teha vajalikud analüüsid põletike suhtes.
Valu võib olla tingitud ka hirmust valu ees, mida on varem vahekorra ajal kogetud ja sellest tulenevast erutuse puudumisest. Psühholoogilist laadi probleemide korral aitab usalduslik ja mõistev suhtumine partneri poolt. Peaks mõtlema ka selle üle, kas valu on kuidagi seotud tsükli faasiga(ovulatdsiooni perioodil?) või on valu seotud teatud sex. poosidega.