Mikrotsüstilised munasarjad 30.06.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

mure järgmine. Lõpetasin Logesti võtmise septembris 2004. Pärast seda oli menstruatsioon normaalne kuni märtsi kuuni 2005. Siiani pole normaalseid päevi olnud. Vähene veritsus ainult. Rase ei ole. Nüüd kasutasin juuni keskel SOS pille kuna kondoom läks katki. Lasin kirjutada uue retsepti Logestile. Saadeti ultrahelisse, kuid vahepeal hakkas veritsus, siis hakkasin ka Logesti võtma esimesest päevast. Kuid veritsus jäi järgmisel päeval järgi. Veritsus hakkas 5 päeva peale SOS pillide võtmist.
On kirjas, et kui hakata pille võtma menstruatsiooniga koos, siis hakkab kaitse kohe, kuid kui niisama siis tuleb 7 päeva kasutada kondoome.
Kas siis need pillid mõjuvad või mitte, täna oleks seitsmes päev pilli võtmiseks.
Ultrahelis käisin täna ja öeldi, et emakas on retros asendis ja munasarjad rohkete väikeste folliikulitega ja mikrotsüstilised.
Arsti juurde on aeg esmaspäevaks, vastuse seletamiseks. Ei kannata niikaua oodata.
Seletaksite mulle äkki asja natuke.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Teil oli tegemist tüüpilise postpillamenorröaga,millega kaasnevad alati ka munasarjades mikrotsüstilised muutused,sest ovulatsiooni ju sellel ajal ei olnud,kui Te pille kasutasite.SOS pillid kutsusid esile vähese vereerituse,kuna pillides olev progesterooni sisaldus on suur.See ei olnud menstruatsioon vaid pseudomenstruatsioon ja Te hakkasite Logesti võtma valel ajal.Kuna Teil aga eelnevalt normaalseid päevi ei olnud,siis arvan,et Te ei pea kondoomi kasutama.Edu soovides,Maie Väli