Muutused menstruatsioonis 17.03.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! olen 22 aastane neiu. 2 aastat tagasi oli mul abort. Peale seda oli kõik korras seoses päevadega jne. Aasta aega tagasi kui magasin esimest korda oma praeguse mehega hakkasid tekkima muutused. Kõigepealt peale vahekorda tekkis väga suur verejooks, veri lihtsalt voolas! Kuna mees on suurema peenisega kui ma harjunud olin, arvasin et nüüd lõhkus ta küll midagi mul sees ära. Vereeritus lõppes ühe päevaga ja peale seda oli paar päeva hallikat!! värvi voolus. Mul pole kunagi sellist värvi voolust esinenud. Lisaks olid krambitaolised kõhuvalud. Mõned päevad hiljem algasid siis "õiged" päeavd.
Käisin ka naiste arsti juures, tema ütles et kõik korras. Aga mulle teeb muret see, et nyyd algavabki menstruatsioon alati niimoodi- alguses mõned päevad hallikas (pori värvi) voolus ja siis vere eritus. Samuti valud on teistmoodi. Kõik on teisiti! Käisin veel ka arsti juures, aga tema ütles et kõik on normaalne. Kuidas saab olla normaalne sellist värvi voolus? Saaksin aru et koguaeg on nii olnud, aga seda kõike ju allest sellest ajast kui oma mehega magama hakkasin.
Lisaks kummitab mind mõte et ma enam lapsi ei saa, kuna rasedusvastaseid vahendeid pole kasutanud peaegu 10 kuud. Selle ajaga peaks ju rasedaks jääma. Ma ei tea kas peaksin arsti vahetama? Kas saab kuidagi teada kas ma saan lapsi? kui suur on tõenäosus et mu kunagine abort midagi ära rikkus? Ja kas on suur peenis ohtlik?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ärge muretsege,Teil ei ole kindlasti mingit orgaanilist haigust.Menstruatsioonieelse vereseguse erituse põhjuseks on tavaliselt kollaskeha vaegtalitlus ja tsükliline ravi progestiinidega likvideerib selle sümptoomi.Rääkige sellest oma günekoloogile ja ärge arsti vahetage.Ka võib olla kollasskeha puudulikkus põhjuseks,miks Te ei ole veel rasestunud,aga ega Te ei ole vist teinud ka spetsiaalseid uuringuid,kontrollimaks hormoonide sisaldust ja mõõtmaks ovulatsiooni.!0 kuud ei ole ka mingi periood,et kohe järeldusi teha.Ja lõpuks - suur peenis ei kätke endas mingit ohtu! Edu soovides,Maie Väli